Zwiedzaj Polskę!

Sukiennice w Krakowie

Może nie każdy Polak, ale jednak duża większość, co roku zastanawia się nad jedną rzeczą, którą jest dylemat z wyborem miejsca do spędzenia urlopu. Trzeba się z tym spieszyć gdyż do sezonu urlopowego pozostało mniej czasu niż mogłoby się nam wydawać. A trudno załatwić sobie kwaterę na ostatni moment kiedy wszystkie są już zajęte.

Polacy w coraz większym stopniu chcą podróżować i jeździć na wakacje. Wprawdzie pierwszy głód został już zaspokojony, gdy po upadku żelaznej kurtyny mogliśmy w końcu pojechać tam gdzie dusza zapragnie. Kto chciał odwiedzić Włochy czy Hiszpanię chyba już tam był.

Zapomina się wszak jak wiele mamy wspaniałych miejsc do odwiedzenia u nas w kraju. Myślę, że wielkim wstydem jest nie znać swojego własnego kraju, tych wszystkich atrakcji jakie ma on do zaoferowania. Wozimy dzieci po całym świecie, a nie potrafią one powiedzieć nic o swych stronach ojczystych. Tymczasem wszak Polska ma do zaoferowania tak wiele ciekawych miejsc, od morza aż po góry. Wstyd tym większy iż zagraniczni turyści od dawna zafascynowani są naszym krajem i przyjeżdżają tu coraz częściej, tym bardziej iż Polska jest teraz jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Europie, jeśli nie na całym świecie. Jest tu tak wiele atrakcji do odwiedzenia, że wystarczy na całe życie, a i tak nie zobaczycie wszystkiego z tego co warto odwiedzić. Bierzcie przykład z zagranicznych turystów, którzy choć mogliby pojechać tam gdzie ich wiatr poniesie to przyjeżdżają zwiedzać Polskę.


Author: Wioletta Pajda

Hej, to ja - Wiola. A to jest mój blog. Mieszkam w Wieliczce, słynnej z zabytkowej kopalni soli.