Jak prawidłowo dbać o zęby?

dentysta

Zęby to niezwykle istotny element naszego organizmu. Dlatego chcemy o nie odpowiednio dbać, tak by dłużej były mocne i zdrowe. O czym powinniśmy pamiętać, jeżeli chodzi o tę sprawę?

Dwie podstawowe kwestie

Po pierwsze, niezwykle istotna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Regularnie musimy myć zęby, by oczyszczać je z resztek pokarmów oraz tworzących się bakterii. Zachęcani jesteśmy do tego, by myć zęby po każdym posiłku. W tym celu korzystamy z odpowiedniego wyposażenia – szczoteczek, pasty do zębów, płynu do płukania jamy ustnej czy nici dentystycznych.

Po drugie, musimy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. W jakim celu? Potrzebne są wizyty kontrolne – dzięki temu stomatolog może szybciej podejmować leczenie ubytków w początkowej fazie i nie dopuści do pojawiania się poważniejszych problemów. Mimo tego, że każdy z nas zna te zasady, część osób zaniedbuje swoje zęby. Co wtedy należy zrobić?

Podjęcie odpowiedniego leczenia

Jeżeli pojawiają się jakieś problemy, jak choćby ból zęba, trzeba jak najszybciej zgłosić się do stomatologa (sprawdź). Zajmie się on leczeniem zębów. Wybiera odpowiednią metodę spośród wielu dostępnych możliwości. Czasami te zabiegi są nieprzyjemne i bolesne.

Leczenie zębów to również leczenie wad zgryzu. W tym celu z kolei trzeba udać się do ortodonty. A osoby, które mają braki w uzębieniu, korzystają z możliwości jakie daje protetyka. Mogą wykonać, w zależności od potrzeb, protezy czy koronki. Warto jednak podejmować działania, dzięki którym zapobiegniemy takim problemom.


Author: Wioletta Pajda

Hej, to ja - Wiola. A to jest mój blog. Mieszkam w Wieliczce, słynnej z zabytkowej kopalni soli.