Materialistyczny styl życia

egaleria handlowa

Niedużo współcześnie jest osób, jakie umieją przeciwstawić się promowanemu z dowolnej strony materialistycznemu zwyczajowi bycia. Pobudza to jakieś problemy, gdyż z pewnej strony może braknąć pieniędzy na priorytetowe opłaty, z kolei z odmiennej czuje się silną presję aby coś kupić, po prostu pożąda się posiadać dany produkt bez względu na cenę. Zwykle bez refleksji czy taki produkt naprawdę jest nam do czegoś niezbędny, jednakże jeśli koleżanki coś podobnego już to posiadają (zobacz tutaj), to ty także musisz to posiadać by nie czuć się gorzej.

Najbardziej korzystnie może być jeżeli powiedzie się coś kupić mniej drogo aniżeli w standardowej kwocie. Wtedy umiemy się podbudowywać stwierdzeniem, że tak autentycznie to była świetna okazja, i zwyczajnie zaoszczędziliśmy pieniądze. Kolejny raz podobna okoliczność może się nie trafić. To niesamowicie przewrotny trik handlowców, aby sprowokować nas do spontanicznego kupna. Ponieważ wtenczas nie ma czasu na namyślenie się, natomiast zwykle po zadumie sporo ludzi odpuszcza z kupna.

Kapitalnym dowodem na funkcjonowanie podobnego mechanizmu są różne promocje w sklepach. Ludzie po prostu „zabijają się” o towar, jaki częstokroć jest sprzedawany ze znaczną zniżką. Nie robimy sobie zazwyczaj trudu, żeby zweryfikować ceny w odmiennych sklepach, a popularnie może być nawet tak iż niejaki czas przed przewidywaną wyprzedażą cena rośnie, aby w dniu wyprzedaży okroić ją do poziomu niewiele odróżniającego się od ceny początkowej. I w taki sposób pozwalamy się nabrać.


Author: Wioletta Pajda

Hej, to ja - Wiola. A to jest mój blog. Mieszkam w Wieliczce, słynnej z zabytkowej kopalni soli.